Tämän tekemiseen meni koko elämäni…

https://sites.google.com/view/keijokullervonsivusto/home
On ’tyhjä’ olo…
Luen tekstejä, kirjoitankin vähän, tietokoneella, mutta pää on tyhjä kuin tynnyri josta tapin kautta on valunut sisus ulos.
Kertokaapa se, mitä elämänkokemukset, synkätkin, olette saaneet puretuksi ja uusi elämänne odottaa nurkan takana, kunhan tulette pääsemään sinne nurkan toiselle puolelle?
Kirjoittamisen, luomisen iloa elämiinne?
Muisto Keijo Kullervo
”Tosi asuu havumajassa.”
Jos joku on eri mieltä sanokoon nyt – tai vaietkoon iäti?
Muisto Keijo Kullervo
Ilmoita asiaton viesti
Kirjoituksessa on runsaasti potentiaalia painetuksi kirjaksi asti. Tämä kirjoitus myötäilee omia havaintojani tästä nykymaailmasta – maailman menneisyydellä ei ole vain jotakin yhtä selitystä, vaan useita maailmanselityksiä. Tämä ajatus saattaa rassata sellaisen ihmisen mieltä, joka kokisi ja mielisi omistavansa vain yhden ainoan oikean selityksen. Oikeastaan on hauskaa, että maailmanselityksiä on monia. Oikeastaan öinen tähtitaivas tästä kertoo. Asiaa voisi selittää monin tavoin. Mutta järjellinen selitys lienee, että kun meidän planeetallamme Maalla on Aurinko, jota se kiertää muine Solar Systemsin planeettojen kanssa, myös muilla auringoilla on sama tilanne: sitä kiertää Maapallo-tyyppinen planeetta ja useita alkuperäisen tyyppisiä eksoplaneettoja. Yksikin maapallo sisältää monia tarinoita ja siten voidaan ajatella, että avaruudessa on lukemattomia tarinoita, kuten lukemattomia kirjojakin.
Ilmoita asiaton viesti
Onhan minulla ’käsikirjoitus’ ja julkaisukin netissä, mutta siitä on pitkä matka kirjan tekemiseen – ymmärrän sen. Tarvittaisiin auttajia ja rahoitusta (itseäni auttoi netin tuntemisessa yksityishenkilö, mutta On niin vanha ja väsynyt ettei voi enää auttaa). Yllä kuitenkin viitteitä siitä mitä olen osannut?
Muisto Keijo Kullervo
Ilmoita asiaton viesti
Olen hieman samassa tilanteessa. Rahoittajia ei ole löytynyt, mutta muuta apua kyllä. Sain julkaistua aluksi Elisa Kirjassa, mutta se lopetti Kirjoita itse -osastonsa. Ellibs voisi ehkä auttaa, kannattaa katsoa sivut. Kaikki teksti asiakirjaan (esim. MS Word) ja sitten pdf-muotoon.
Ilmoita asiaton viesti